Hakkımızda

Hakkımızda

İRKETİMİZİN TEMELLERİ 2006 YILINDA BANDIRMA İLÇESİ YUMURTA ÜRETİCİLERİ BİRLİĞİ TARAFINDAN ATILMIŞTIR. BİRLİĞİMİZİNDE BULUNDUĞU , 40 YUMURTA ÜRETİCİSİNİNDE ORTAĞI OLDUĞU ŞİRKETİMİZ 2007 YILINDA KURULMUŞTUR.
BANDIRMA VE EDİNCİK’TE FAALİYET GÖSTERMEKTE OLAN ŞİRKETİMİZ 2012 YILINDA EDİNCİK BELDESİNDE YENİ YAPILAN DEPOSUNA TAŞINARAK FAALİYETİNE BURDA DEVAM ETTİRMEKTEDİR. TÜRKİYE’DEN YUMURTA İHRACATINI İSRAİL’E YAPARAK BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRMİŞTİR. İHRACATIMIZI IRAK ÜLKESİ AĞIRLIKLI OLMAK ÜZERE 2007 YILINDA 19.MİLYON ADET,2008 YILINDA 24 MİLYON ADET ,2009 YILINDA 15 MİLYON ADET 2010 YILINDA 13 MİLYON ADET,2011 YILINDA 9 MİLYON ADET,2012 YILINDA 15 MİLYON ADET GERÇEKLEŞTİRMİŞTİR.HEDEFİMİZ 2013 YILINDA 20 MİLYON ADET OLARAK GERÇEKLEŞTİRMEKTİR.AYRICA DİĞER ORTA DOĞU BÖLGELERİNEDE İHRACAT YAPMAYI HEDEFLİYORUZ.
BANDIRMA YUMURTA A.Ş. 2009 YILINDA BÖLGEMİZ YUMURTA ÜRETİCİLERİNİN YUMURTALARINI SATIN ALIP YURTİÇİ PİYASASINDA DA KALİTELİ YUMURTA SATIŞINA BAŞLAMIŞTIR.SATIŞLARIMIZ AĞIRLIKLI OLARAK TOPTAN OLUP 2011 YILINDA PAKETLİ YUMURTA SATIŞINA BAŞLANMIŞTIR. YUMURTALAR HERGÜN NAKLİYE ARAÇLARIMIZLA PROGRAM DAHİLİNDE KÜMESLERDEN TOPLANIP,30-15-10 LU AMBALAJLARA GİRMEKTE İSTANBUL-BURSA-ÇANAKKALE –BÖLGEMİZ MARKETLERİNE TOPTAN VE PERAKENDE OLARAK SEVKEDİLMEKTEDİR.
AMACIMIZ ÜRETİCİLERİMİZİN YUMURTALARI İÇİN EN UYGUN FİYATI, UYGUN PAZARI VE MÜŞTERİYİ SAĞLAMAK, TÜKETİCİLERİMİZE KALİTELİ MAL SUNMAKTIR.
2012 YILINDA MEVCUT ŞUAN KULLANDIĞIMIZ PAKETLEME VE TASNİF DEPOMUZU YAPTIK.
2012 YILINDA CİROMUZ 10 MİLYON TL DİR.
2013 YILINDA TASNİFLEME MAKİNASI ALMAYI DÜŞÜNÜYORUZ.HEDEFİMİZ TÜKETİCİYE DAHA KALİTELİ YUMURTA SUNMAKTIR.
SEKTÖRÜN EN BÜYÜK PROBLEMLERİNDEN BİRİSİ YEM HAMMADDE FİYATLARININ YÜKSEK OLMASI VE ÜRETİM PLANLAMASININ UYGULANMAMASI.
ÜRETİM PLANLAMASININ UYGULAMAYA KONULMASI,ÜRETİCİ BİRLİKLERİNİN ETKİNLİĞİNİN ARTIRILMASI.
YUMURTA PAZARLAMA VE MARKA KONUSUNDA SEKTÖRDE BERABER HAREKET EDİP BİRKAÇ ULUSAL MARKA YARATILAMAMIŞTIR.HER ÜRETİCİ KENDİ MARKASIYLA PİYASADA YER EDİNMEYE ÇALIŞMAKTADIR.BİZ BANDIRMA YUMURTA OLARAK KENDİ MARKAMIZLA VE ORTAKLARIMIZLA PİYASADA YER EDİNMEYE BUNUNLA İLGİLİ YATIRIMLARIMIZA DEVAM ETMEKTEYİZ.SEKTÖRDE MARKA OLARAK BİRLİKLERİN ORTAK OLDUĞU ŞİRKETLER VASITASIYLA VE SERMAYE YAPILARI DESTEKLENİP YER ALINABİLİRSE DAHA VERİMLİ OLACAĞI KANAATİNDEYİZ.